SIGNERINGOMRÅDET/
INTERNATIONALE GÆSTER


Sådan foregår signeringer på signeringsområdet

Du må stille dig i kø ved signeringsområdet, når du har lyst. Hvis der er kø når signeringen starter, vil der blive delt numre ud. Herefter noteres der intervaller af numre på en tavle, så du har en idé om, hvor lang tid du skal vente før det bliver din tur. Er køen lang, vil du derfor have mulighed for at gå rundt på messen. Du skal dog selv holde øje med, hvornår vi er ved at nå dit nummer.

OBS! Hvis du vil have signeret et værk af kunsteren, så hav det med dig når du stiller dig i kø. Vi kan ikke garantere, at du kan købe et værk ved signeringen.

 

SIGNERINGER PÅ STANDE

Signeringer på de enkelte stande håndteres af standejeren – forhør dig om fremgangsmåden på den enkelte stand.

Listen er ikke udtømmende og ændringer kan forekomme.

Programmet for signeringsområdet

Lørdag 23. februar

Hele dagen
Jarrett Melendez
Tony Fleecs
Nick Bradshaw,
Danica Brine
Toshio Maeda
Barry Kitson
David Angelo Roman

10.00-11.00
Gary Barker

11.00-12.30
Mark Buckingham

15.00-16.30
Olivier Schwartz

16.00-17.30
Mark Buckingham

Søndag 24. februar

Hele dagen
Jarrett Melendez
Tony Fleecs
Nick Bradshaw,
Danica Brine
Toshio Maeda
Barry Kitson
David Angelo Roman

10.00-11.00
Gary Barker

11.00-12.30
Mark Buckingham

15.00-16.30
Gary Barker
Mark Buckingham
Olivier Schwartz

Signeringsprogram for stande

Lørdag 23. februar

Hele dagen
Sussi Bech og Frank Madsen (Forlaget Eudor)

10.00
10.00-12.00: Karsten Mungo Madsen, Ingo Milton, Freddy Milton, Kristina Ricken (Danske Tegneserieskabere)
10.00-18.00: Jesper Ejsing (Éditions Caurette)
10.00-18.00: Thierry Capezzone (Éditions Caurette)

11.00
11.00-12.00: Thomas Nøhr, Niels Voss Boldvig (desAHJn)
11.00-12.30: Bruno Di Sano, Jaap de Boer, Tatiana Goldberg, Nicolai Hvidberg Jørgensen (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
11.00-13.00: Flemming Andersen (Egmont)
11.30-13.00: Ralph Meyer & Caroline Delabie (Shadow Zone Media)

12.00
12.00-13.00: Kim Schou, Morten Voigt (Fahrenheit)
12.00-13.00: Gary Barker, Olivier Schwartz (Cobolt)
12.00-15.00: Gunnar Wille, Anders Christian Eriksen, Palle Schmidt, Bjørk Matias Friis (Danske Tegneserieskabere)

13.00
13.00-14.00: Stathis Tsemberlidis (Decadence Comics)
13.00-14.00: Lars Horneman, Svend Høgh, Thierry Capezzone, Thomas Nøhr, Johan Nørgaard Pedersen (Cobolt)
13.00-14.30: Maria Pedersen, Sleejure, Peder Riis, Michael Lindal, Niels Voss Boldvig, Thomas Schrøder (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
13.00-15.00: Theis Christiansen (Fahrenheit)

14.00
14.00-15.00: Simon Bukhave (Dansk Tegneserieråd)
14.00-15.00: Peter Snejbjerg (Comicart.dk)
14.00-16.00: Arne Stjernholm Madsen (desAHJn)

15.00
15.00-16.00: Halfdan, Pisket, Craig Frank (Fahrenheit)
15.00-16.00: Thomas Nøhr, Niels Voss Boldvig (desAHJn)
15.00-16.00: Peter Snejbjerg, Lars Bjørstrup (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
15.00-16.30: Bruno Di Sano, Jaap de Boer (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
15.00-16.30: Ralph Meyer & Caroline Delabie (Shadow Zone Media)
15.00-17.00: Flemming Andersen, Egmont
15.45-17.45: Gary Barker (Cobolt)

16.00
16.00-17.00: Niels Voss Boldvig (desAHJn)
16.00-18.00: Eric Knipper, Tatiana Goldberg, Kristina Ricken (Danske Tegneserieskabere)

17.00
17.00-18.00: Erik Pontoppidan, Tue Sprogø , Zven Balslev, Rikke Villadsen (Cult Pump)

Søndag 24. februar

Hele dagen
Sussi Bech og Frank Madsen (Forlaget Eudor)

10.00
10.00-12.00: Bjørk Matias Friis, Ingo Milton, Kristina Ricken (Danske Tegneserieskabere)
10.00-13.00: Jesper Ejsing (Éditions Caurette)
10.00-17.00: Thierry Capezzone (Éditions Caurette)

11.00
11.00-11.45: Pernille Ørum (Cobolt)
11.00-12.00: Thomas Nøhr, Niels Voss Boldvig (desAHJn)
11.00-12.30: Bruno Di Sano, Jaap de Boer (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
11.00-13.00: Svend Høgh (Comicart.dk)

12.00
12.00-13.00: Gary Barker, Olivier Schwartz (Cobolt)
12.00-14.00: Anders Christian Eriksen, Palle Schmidt, Eric Knipper, Peder Riis (Danske Tegneserieskabere)

13.00
13.00-14.00: Kim Leine, Søren Mosdal (Fahrenheit)
13.00-14.00: Stathis Tsemberlidis (Decadence Comics)
13.00-14.00: Liv Strömquist, Anne Mette Kærulf Lorentzen, Pernille Ørum (Cobolt)
13.00-14.30: Ralph Meyer & Caroline Delabie (Shadow Zone Media)
13.00-14.30: Tatiana Goldberg, Niels Voss Boldvig, Thomas Schrøder, Michael Lindal, Peder Riis, Simon P, Sleejure (High Heels Society/Comic Factory/Afart)

14.00
14.00-15.00: Anja C. Andersen, Ida Rørholm Davidsen (Cobolt)
14.00-15.00: Peter Snejbjerg (Comicart.dk)
14-00-15.00: Khalid Albaih, Laura Blicher, Tom Kristensen, Lars Kramhøft (Fahrenheit)
14.00-15.00: Thomas Nøhr (desAHJn)
14.00-16.00: Per Sanderhage (Éditions Caurette)
14.00-17.00: Jacob Thybo, Tatiana Goldberg, Kristina Ricken (Danske Tegneserieskabere)

15.00
15.00-16.00: Emil Brahe. Andreas Hansn, Anna Degnbol (Fahrenheit)
15.00-16.00: Peter Snejbjerg (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
15.00-16.30: Bruno Di Sano, Jaap de Boer (High Heels Society/Comic Factory/Afart)
15.00-17.00: Niels Voss Boldvig (desAHJn)
15.45-16.30: Lars Horneman, Morten Dürr (Cobolt)